Listopad 2014

Večer s "Hvězdy nám nepřály"

29. listopadu 2014 v 17:18 | Katie |  MY LIFE
Je 3:08 ráno a já právě dokoukala vynikající film s názvem "Hvězdy nám nepřály". Utřu slzy, vypnu notebook a jdu spát s pocitem, že jsem vážně vděčná za vše co mám. Ráno se probouzím a jedna z prvních věcí, které udělám je ta, že začínám psát článek, abych se s Vámi podělila o mých pocitech.

Jedním z důvodů proč jsem se chtěla na tenhle film podívat byl ten, že jsem četla knížku podle které byl film natočen. Byla to moje premiéra, kdy jsem nejdříve četla knihu a poté zhlédla film. Musím říct, že oboje má něco do sebe. V knize si vše můžete představit skrze svou vlastní fantazii. Ve filmu naopak svou přestavivost moc nevyužijete. Nadruhou stranu zase vidíte věci, které by Vás v knize třeba ani nenapadlo si představit.

Každopádně zpět k filmu. Příběh je o dvou teenagerech, kteří se seznámí na podpůrné skupině proti boji s rakovinou. Upřímně ze začátku jsem moc nevěděla co od filmu očekávat, protože jsem na to slyšela spoustu názorů. Jedním z nich byl ten, že film bude depresivní a diváci ho celý probřečí. Moji známí ho rovnou zavrhly s tím, že nechtějí ztrácet čas u něčeho z čeho budou mít "depku". Musím říct, že po zhlédnutí mě mrzely názory těch, kteří film hned odsoudily a nedaly mu šanci. Ano samozřejmě, že film není jedna velká komedie, ale najdou se i momenty, kdy se zasmějete. Film je plný citů, lásky a černého humoru, který vás nenechá chladné. Upřímně děj mě spolu s hlavními postavami opravdu chytl za srdce. Za sebe tedy říkám rozhodně ano! Hvězdy nám nepřály Vám doporučuji, ať už v knižní či filmové podobě. Tak už na nic nečekejte, popadněte knížku či si pusťte film :-)

P. S. Doporučuji kapesníky :-)


"Okay?" "Okay."

"I fell in love the way you fall asleep: slowly, and then all at once."

"Some infinities are bigger than other infinities."

"You don't get to choose if you get hurt in this world...but you do have some say in who hurts you. I like my choices."