Červenec 2015

18 NAROZKY! To už mam bejt dospělá?!

28. července 2015 v 11:18 | Katie |  MY LIFE
Chtěla jsem udělat tenhle článek trochu vážnější, trochu deep a víc se rozepsat do hloubky, ale pak jsem se rozhodla, že sem nakonec dám jenom video z tý nejlepší (ještě jednou moc děkuju ♥) oslavy mých narozek, který jsem si nemohla jinak než přesně takhle představit a strašně moc si je užila! Jenže nakonec a to opravdu už definitivně (tady můžete vidět tu mou skvělou "rozhodnost") jsem se rozhodla, že udělám obojí. Video z mých (ještě jednou si to neodpustím) skvělých narozek najdete na konci tohoto článku. A to o čem jsem se chtěla trochu rozepsat právě čtete. Docela často přemýšlím nad tím, co mě čeká v onom budoucnu. Jakým směrem bych se měla zaubírat a co mě celkově čeká (no určitě tyhle BIG THOUGHTS taky míváte). Nemohla jsem si pomoct a musela se zamyslet nad tím, že už mi sakra bude osmnáct! Já mam bejt už dospělá?! Samozřejmě na jednu stranu jsem ráda, protože mám o další argument navíc, když se budu s někým dohadovat, že už jsem přece dospělá,..Navíc teď už můžu spoustu věcí legálně a bez výčitek (ne že bych samozřejmě před tím někdy porušila zákon). Ale na druhou stranu (a to mě asi tíží víc), že už nemůžu být to malý dítě, který může dělat všechny ty dětský hlouposti, který vás jako malý dělalo tak štastnými. A že i kdyby jste je přesto udělali, tak by Vás to nejspíš nenaplňovalo tolik jako před tím.

V den mých 18. narozenin mi ráno přišla od mamči smska a v ní stálo: Kačí právě je to 18 let co jsi se mi narodila. Všechno nejlepší! A v tu chvíli jsem začala přemýšlet nad všema těma věcma, kterýma se Vám tady vypisuju. Měla jsem z toho přání samozřejmě radost, ale taky hodně sentimentální myšlenky. Např. že všechno hrozně uteklo a že některý věci už nebudu moct znovu začít,..ale na druhou stranu jsem si taky uvědomila, že vše co jsem doposud do těch 18 let prožila, jsem prožila neskutečně ráda a jsem za to strašně vděčná! Takže mami a tati, děkuju ♥

Přestanu se tě bát a budu se na tebe těšit, budoucnost.
A hlavně si budu uživát právě tebe a teď, přítomnost!!!

Katie ♥

Ještě jednou o Sardinii ♥

9. července 2015 v 22:39 | Katie
Jak už jsem Vám v minulém článku slíbila, dnes Vám podrobněji řeknu o tom, jak jsme vynaložili s časem stráveným na onom nádherném místě zvaném Sardínie. Místě kde v celém roce kvete zeleň a pukají rostiliny. Místo kde je azurově modré moře a Vy pod sebou vídíte hladinu moře, když se v tom krásném moři koupete. Kamkoliv se po tomto ostrůvku rozběhnete, vždy je velká pravděpodobnost, že uvidíte pro Sardy velmi důležitou zvěř. Pro ně je dobytek, především ovce či prasata, kterých si můžete povšimnout i v různých obchůdcích se suvenýry pro život velmi podstatný. Zvířata mají volný průběh, tudíž je velká šance, že je potkáte i třeba přebíhat přes silnici. Při jednom výletě na kterém jsme na dovolené byli, jsme zjistili že mezi plevelem, který na ostrově roste, jsou i různé bylinky jako např. rozmarín a další. Proto v sardské kuchyni nejčastěji používají pouze sůl, protože maso, které připravují je už trochu hloupě řečeno předem naložené. Zvířata žerou i ty bylinky, které rostou v plevelu a to je ten důvod, že sardové pak bylinky moc nepoužívají. Sardinie je známá i pro svou výrobu korků. Na ostrově roste mnoho korkových stromů, které používají k výrobě již řečených korků či různých doplňků z tohoto materiálu. Doufám, že Vás nenudím tím, že jsem Vám doteď vyprávěla o samých faktech, ale já jsem si to nemohla odpustit a o pár jsem Vám musela říci :-D.

Každopádně konečně k tomu co jsem na Sardinii dělala. Jasně, že jsme se koupali v moři a taky pořád cpali :D, ale chtěli jsme dovču taky strávit trochu jinak a Sardinii alespoň zčásti poznat (to je ten důvod proč jsem psala o těch věcech nahoře. Něco jsem se dozvěděla, tak jsem to taky chtěla někomu říct :D) Byli jsme na poznávacím výletě, kde jsme se koukli do jednoho malebného městečka plného krásných maleb na budovách a zdích tohoto města zvaného Orgosolo a po prohlídce města jsme vyjeli do pohoří Barbagia, kde jsme nějaký čas pobyli s musím říct velmi milými a ochotnými Sardy, kteří pro nás přichystaly pravou sardskou kuchyni. Měla jsem i příležitost a na vlastní kůži jsem si vyzkoušela tradiční sardský tanec. Byl to skvělý zážitek na který nezapomenu! Mohla bych Vám tu vyprávět i o dalším výletě a ostatních věcech, kterých jsem na dovolené zažila, ale já jsem pro Vás natočila menší video. Budu ráda, když se na něj mrknete. Ostatně tam to vše uvidíte.

Já už přestanu pro dnešek plácat :-D a popřeju Vám krásný zbytek večera.

S láskou,

Vaše Katie ♥


Kouzelné místo Sardínie ♥

6. července 2015 v 1:41 | Katie |  MY LIFE
Před dvěmi týdny jsem se vrátila ze společné dovolené s našimi a bráchou. Byla to pro nás úplně první dovolená u moře. Všichni jsme z toho byli upřímně nadšení. A vlastně stále jsme! Letěli jsme na ostrov Sardinie do městečka Cala Gonone a musím Vám říct, že to je země, na kterou budu opravdu ráda vzpomínat. Zamilovala jsem se jak do přírody tohoto ostrova, tak si oblíbila jeho typické sýry a červené víno. Ale hlavně jsem byla naprosto okouzlena mentalitou mísntích lidí. To co mě opravdu ze všeho nejvíce překvapilo, bylo skvostné chování Sardů. Cokoliv jsme navštívili, jak městečko či si udělali výlet do hor mezi pastýře, všude nás přívětivě vítali. Sardové se téměř stále usmívají a nic pro ně není problém, protože vše se v jejich očí dá vyřešit. Jejich dobrou náladou "nakazili" celou naši rodinu, že jsme si z velké části právě díky nim, užili celý pobyt strávenný tam.

V příštím článku Vám podrobněji řeknu, jak jsme strávili čas na tomto ostrůvku. Co jsem ale chtěla nejdřív je, dát Vám vědět o mých pocitech ohledně tohoto báječeného místa a místních lidech.

Pokud by jste o prázdninách chtěli někam vyrazit, avšak nevěděli kam, mohu Vám s čistým svědomím doporučit krásnou Sardínii.


Vaše Katie ♥